Opryszczka – jesienno-zimowa zmora

Opryszczka bywa wstydliwa i krępująca dla osoby, na której ciele się pojawiła. Sezon na występowanie takich wyprysków i skaz przypada właśnie na obecny czas, czyli jesień i zimę. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze spadku odporności, który jest czymś naturalnym w tym okresie. Pojawieniu się opryszczki, zwanej również niekiedy zimnem, towarzyszy bardzo często niska temperatura. Co sprzyja występowaniu i rozwijaniu się tej dolegliwości? Na pewno ogromny wpływ ma nasz tryb życia oraz samopoczucie. Opryszczka może być wyjątkowo uciążliwa zwłaszcza wtedy, gdy zmagamy się ze sporym stresem, nie wysypiamy się, czy też zmagamy się z gorączką, bądź przeziębieniem. Gdy na nasze nieszczęście, opryszczka ozdobi powierzchnię naszego ciała, należy sięgnąć po odpowiednie preparaty, które pozwolą na skuteczną walkę z nią. W skład tej, znalezionej w internecie oferty: https://www.apteka-leki.pl/kategoria/102-kosmetyki.html, znalazły się takie właśnie propozycje.

Problem, który nie znika całkowicie

Statystyki są bezwzględne i doskonale pokazują, jak dużym problemem jest występowanie opryszczki. Według przeprowadzonych badań, ok. 80% ludzi zmagało się w swoim życiu z opryszczką wargową. Jaką postać zazwyczaj przyjmuje opryszczka? Najczęściej przypomina mały i uciążliwy pęcherzyk, obrysowany zaczerwienioną obwódką. Jak długo możemy zmagać się z tą dolegliwością. Najczęściej, opryszczka widnieje na naszej skórze kilka dni. Zdarzają się jednak przypadki, gdy opisywana skaza widoczna jest przez nawet trzy tygodnie. W pierwszej fazie występowania, wnętrze pęcherzyka wypełnia się wydzieliną. Następnie, dochodzi do ich zagojenia i wyschnięcia. Niedługo później, po opryszczce znika wszelki ślad. Pierwszym symptomem, mogącym zwiastować pojawienie się opryszczki jest swędzenie. Co, a może kto, odpowiada za pojawienie się tej dolegliwości? Winą za taki stan rzeczy należy obarczyć wirus HSV-1. Czy opryszczka, po zniknięciu z naszego ciała, całkowicie opuszcza nasze ciało? Niestety nie. Wirus, a przynajmniej ślad po nim, zostaje w strukturach naszego ciała do końca naszych dni. Mimo wielu prób, do dzisiaj nie udało się wynaleźć skutecznego serum, które pozwoliłoby ostatecznie wyeliminować obecność niepożądanego drobnoustroju w naszym organizmie.

Dbanie o higienę to podstawa

W sytuacji, gdy już wiemy, że zaatakowała nas opryszczka, powinniśmy w szczególny sposób zacząć dbać o higienę. W jaki sposób? Niezwykle istotne jest niedotykanie miejsc zapalenia, unikanie bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi, np. poprzez pocałunek i używanie tych samych przedmiotów, co pozostałe osoby.