Pamiętaj o ochronie – promieniowanie UV może być szkodliwe już przy pierwszych, wiosennych promieniach słońca

O tym, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna wie niejeden z nas, jednak różnie bywa z praktycznym zastosowaniem wiedzy, którą posiadamy. Jadąc na egzotyczne wakacje raczej się nie oszczędzamy, chcąc skorzystać ze słońca możliwie najbardziej. Jednak ochrona przed promieniami UV nie dotyczy tylko ostrego letniego słońca… Często zapominamy, że pierwsze wiosenne promienie mogą być porównywalnie niebezpieczne.

Nie zwlekaj, zacznij stosować krem z filtrem już dzisiaj

Wraz z początkiem długo wyczekiwanej wiosny, naturalnie wzrasta intensywność promieni słonecznych. Mimo pozornie słabej mocy promieni jesteśmy narażeni na negatywne skutki ich działania, ponieważ nasz organizm nie zdążył po zimie wytworzyć odpowiedniej ilości ochronnej melaniny. Wiedząc o tym, powinniśmy zaopatrzyć się w najlepszy krem z filtrem, aby chronić swoją skórę i nie dopuścić do powstawania oparzeń i przebarwień.

Ochrona twarzy i ciała przed słońcem

Coraz większa świadomość oraz rekomendacje dermatologów sprawiają, że oferta kremów z filtrem staje się coraz szersza. Możemy z powodzeniem dostosować kremy z filtrem do typu naszej cery, niezależnie czy jest ona wrażliwa, tłusta czy sucha… Mając tak szeroki wybór i świadomość szkodliwego działania promieni słonecznych na naszą skórę, powinniśmy już od pierwszych dni wiosny stosować preparaty ochronne. Wiosenne kremy z filtrem nie muszą być jeszcze mocne, w tym czasie stanowią one wspaniałą alternatywę dla kremu nawilżającego, którego używamy przed nałożeniem podkładu. Dzięki nim nasza skóra będzie równie dobrze nawilżona i stopniowo przygotowywana na przyjście lata. Latem sięgniemy z pewnością po krem z filtrem 50 SPF, który zapewnia maksymalną ochronę dla skóry naszej twarzy, która jest szczególnie wrażliwa.

Zamień zwykły balsam do ciała na taki z filtrem UV

W lecie dobrym rozwiązaniem są wodoodporne kremy i balsamy z filtrem, które sprawdzą się nie tylko podczas kąpieli, ale również będą odporne na pocenie się. Dobre balsamy z filtrem do ciała są bogate w składniki, które nawilżają i odżywiają skórę. Zatem korzystnym rozwiązaniem będzie na czas letni zamienić ulubiony balsam na taki z filtrem. Z pewnością nie poczujesz różnicy, a Twoja skóra będzie Ci wdzięczna.