Powiedz stop! Wyciszenie i relaks to podstawa zdrowia

Żyjesz w biegu? Wciąż musisz coś załatwić? Z kimś rozmawiać? Nie wysypiasz się? Ulegasz destrukcyjnym wpływom otoczenia? Powiedz w końcu stop i zadbaj o siebie. Właśnie tracisz zdrowie, którego nikt Ci już nie wróci. Moda na slow life to coś więcej niż trend XXI wieku. To moda na zdrowie, które padło ofiarą globalizacji i nadmiernego rozwoju.

Jak nie zwariować i cieszyć się chwilą?

Świat się zmienił, zmieniła się kultura pracy, a i nawet model rodziny. Nie wszystkie aspekty zmian wyszły nam na dobre. Przy okazji transformacji pojawiły się nowe choroby cywilizacyjne, z którymi nie sposób sobie poradzić bez specjalistycznego wsparcia. Coraz więcej osób korzysta z porad psychologów, konsultacji terapeutycznych. To dobrze, to znak, że ten pęd chcemy jakoś zatrzymać. Jeśli i ty jesteś ofiarą nadmiernego stresu i gonitwy za pieniędzmi, lepszym życiem, rezygnujesz ze snu, by wywiązywać się z dodatkowych obowiązków, to zatrzymaj się na chwilę i wykonaj jedno z ćwiczeń arteterapeutycznych: pomyśl sobie co by było, gdyby czas się nagle zatrzymał i znalazłaby się chwila na refleksję. Pomyśl o sobie za 15 lat – dokąd ten bieg Cię doprowadzi?

Nie tak łatwo usiąść i złapać oddech

Jesteśmy już przyzwyczajeni, że świat tak szybko mknie do przodu, że trudno jest nam na chwilę się zatrzymać. Tak biegniemy do przodu, że chwila na filiżankę kawy czy herbaty w zamyśleniu wydaje nam się stratą czasu. Kiedy pojawiają się pierwsze symptomy bezsenności, bezdechu, natłoku myśli, stwierdzamy – pewnie to zmęczenie. Nie reagując w odpowiedni sposób, nie wspierając swojego organizmu sami doprowadzamy siebie do rozstroju – nie tylko żołądkowego, ale i egzystencjalnego. Dlatego tak ważne jest, by w porę zareagować i przystopować. Mogą Wam w tym pomóc delikatne zioła uspokajające, bądź preparaty wspierające organizm w wyciszeniu, takie jak Melatonina.

Jak zadbać o siebie?

Po powrocie z pracy usiądź na chwilę. Daj sobie czas na przemyślenia. Jeśli szarpią Cię nerwy – pobiegaj, poskacz, a jeśli nad nimi nie zapanujesz dzięki aktywności, zawsze możesz wesprzeć się delikatnie działającymi tabletkami uspokajającymi. W szczególności polecamy tabletki na bazie ziół. Podziel się z domownikami codziennymi obowiązkami. Nie noś na swoich barkach odpowiedzialności za cały dom. Tego rodzaju opieki wymagają tylko małe dzieci. Stwórz w swoim domu mały kącik przyjemności dla siebie – miejsce, w którym przepracujesz skołatane myśli i zdobędziesz siłę do działania. Pamiętaj o odpowiedniej ilości snu. Potrzebujemy co najmniej 8 do 9 godzin snu. Nie jesteśmy w stanie odespać całego tygodnia w weekend.

Szanuj swoje zdrowie, nie przejadaj się przed snem. Daj swojemu organizmowi czas na regenerację – właśnie po to stworzone zostały preparaty ziołowe, herbatki, olejki, które pomogą Ci zadbać o swoją kondycję. Pamiętaj, że slow life to nie tylko moda, która przeminie. To Twoje zdrowie i Twoja przyszłość.

 

Poznaj Twoich sprzymierzeńców w za szybkich dniach:

http://www.apteka-leki.pl/kategoria/147-sen-nerwy-stres.html

Dodaj komentarz