Suplement diety dla mężczyzny

Co powinien zawierać suplement diety dla mężczyzny? Czy Panowie w ogóle powinni zażywać jakiekolwiek suplementy? Mężczyźni i kobiety różnią się znacząco, nie musimy o tym nikogo przekonywać. Różnią się nawet przemianą materii i zapotrzebowaniem na inne witaminy i minerały. Skład wybranego suplementu powinien być idealnie dopasowany do potrzeb danej osoby. Preparaty różnią się składem w przypadku leków dla osób aktywnych fizycznie i pracujących umysłowo, wykonujących pracę biurową.

Jakich witamin potrzebują mężczyźni?

Magnez i potas to podstawa – to substancja wspomagające układ nerwowy, jak i pracę serca. To sfery bardzo ważne w przypadku mężczyzn, którzy często nie potrafią oczyścić się ze złości w inny sposób niż np. przez ćwiczenia fizyczne. Witaminy grupy B również wspierają walkę ze stresem. Wpływają na polepszenie kondycji, likwidują uczucie permanentnego zmęczenia. Witaminy A, E i C pomogą mężczyznom zadbać o wspaniały wygląd. Dzięki tym witaminom, skóra Panów będzie jędrna, odpowiednio nawilżona, rozświetlona. Witamina C ma również dobroczynny wpływ na jakość nasienia i płodność – wpływa na zwiększenie ruchliwości i ilości plemników oraz zabezpiecza ich DNA przed uszkodzeniem. W tej kwestii niezbędne są również cynk i tauryna. Te składniki są niezbędne osobom aktywnym fizycznie i umysłowo.

Odpowiednie połączenia w suplementach diety dla mężczyzny

Miedź, niacyna, biotyna, żelazo i selen w połączeniu z cynkiem, witaminą A, B, C i E zwalczają stres oksydacyjny i wzmacniają odporność. Działają ochronnie na komórki. Nie powinniśmy pominąć w naszym zestawieniu chromu, który w połączeniu z wymienionymi wyżej składnikami pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm wszystkich składników odżywczych, a także zadbać o prawidłowy poziom cukru we krwi. Choćby nieznaczna nadwaga ma wpływ na gospodarkę metaboliczną i hormonalną.

Jak stosować suplementy diety?

Producenci wyspecjalizowanych suplementów diety dla mężczyzn wskazują w jaki sposób powinniśmy przyjmować określone dawki leku. Większość z nich przyjmujemy podczas posiłku, jednak nie wszystkie. Najlepiej jest ustalić dla siebie harmonogram dnia zgodnego z porami jedzenia i na stałe wpisanie do niego momentu przyjmowania wybranego preparatu.

W aptekach dostępne są suplementy dla określonych grup wiekowych i dopasowane do stylu życia mężczyzny. Zanim wybierzecie preparat idealny dla siebie, poznajcie ofertę dostępnych na rynku suplementów diety dla mężczyzn. Każdego dnia dbajcie o swoją kondycję i dobre samopoczucie!

Dodaj komentarz