Zbawienne działanie olejów

Do łask wraca nie tylko medycyna naturalna, ale także zdrowy tryb życia i spożywanie produktów wyprodukowanych jedynie według zrównoważonych, ekologicznych metod. Dostępnych naturalnych środków nie brakuje, należy jednak poświęcić trochę czasu i znaleźć odpowiednie produkty pochodzenia roślinnego, które będą odpowiedzią na nasze dolegliwości. Ograniczmy dostarczanie chemii do naszego organizmu, z którą mamy kontakt na każdym kroku. Wystarczy zwrócić uwagę na skład produktów przez nas spożywanych… W ten sposób dostarczamy chemii do wewnątrz naszego organizmu, stosując kremy i balsamy wcieramy ją bezpośrednio w naszą skórę. Nawet niewielka zmiana przyniesie pozytywne efekty, poprawiając wygląd naszej skóry i włosów oraz poprawiając stan naszego zdrowia.

Właściwości olejów

Różnorodne oleje w kosmetyczkach wielu kobiet nie są nowością, ponieważ były stosowane już w starożytności! Ich dobroczynnych cech jest wiele, warto jednak wiedzieć, że oleje różnego pochodzenia mają swoje charakterystyczne właściwości. Oleje wykorzystywane są chętnie w przemyśle farmaceutycznym, dzięki którym wytwarzane są  preparaty, które wspomagają regeneracje tkanek i leczenie podrażnień czy stanów zapalnych, w tym przypadku pomocny jest olej lniany i nagietkowy. Z kolei na przykład olej z dzikiej róży stosowany jest przez kobiety, które chcą zahamować starzenie się skóry.  Natomiast niedoskonałości skóry pozbędziemy się dzięki olejom z markui czy z pestek winogron. Na kremy z dodatkiem olei należy jednak uważać ponieważ zdarza się, że ich faktyczna zawartość w produkcie jest bardzo niewielka. Z tego względu coraz częściej wybieramy oleje w czystej, naturalnej postaci, które nie są niczym dodatkowo wzmacniane.

Olejowanie ciała i włosów

Popularne w ostatnim czasie stało się olejowanie włosów, które bardzo pozytywnie wpływa na ich kondycję, wygląd oraz regeneracje. Olej można zastosować tak samo jak maskę do włosów, którą pozostawiamy na włosach nawet do godziny. Olej wnika w łuski włosów i skutecznie je odnawia. Oleje możemy stosować także zamiast kremów i balsamów do całego ciała. Szybko zauważymy efekty, ponieważ po zastosowaniu oleju skóra jest miękka, odżywiona i idealnie nawilżona.