Zdrowa dieta a moda

Dieta może być z jednej strony odchudzająca, a z drugiej taka dzięki, której można przybrać na wadze. Przykładem mogą być chociażby kulturyści rzeźbiący ciało w tak modnych obecnie klubach fitness. Może być też taka, dzięki której nie zmienimy masy ciała, a będziemy po prostu zdrowi!


Niemożliwe jest wymienienie wszystkich dostępnych diet. Co sezon pojawia się kolejna ‚dieta cud’, która staje się na tyle modna, że rekomenduje ją co drugi celebryta. Jak zatem wybrać dietę dopasowaną do naszych potrzeb i zgodną z naszym trybem życia, nie ulegając przy tym marketingowym pułapkom? Z pewnością nie powinniśmy szukać jej w Internecie. Prawdziwa, zdrowa dieta zaczyna się od wizyty u specjalisty i szczegółowych badań, dzięki którym będzie wiadomo jakie produkty nam pomagają, a jakie szkodzą. Z taką wiedzą dietetyk zaproponuje nam zbilansowaną dietę, a raz na kilka tygodni monitoruje nasze postępy.

Czy na pewno dieta jest dla Ciebie?

Jeżeli chcesz żyć zdrowo, a jednocześnie nie ograniczać się sztywną dietą, skorzystaj z kilku cennych rad, które mogą zmienić Twoje życie:

– unikaj jedzenia fastfoodów i słodyczy – początki bywają trudne, jednak nie poddawaj się. Pamiętaj, że każda zmiana jest początkiem czegoś nowego, a ta konkretna na pewno pozytywnie wpłynie na stan Twojego zdrowia.

– pij wodę – woda to czwarty żywioł i 70% składu naszego organizmu. Najważniejsze jest picie wody zaraz po przebudzeniu, wtedy właśnie powinniśmy wypić jej największą ilość w ciągu dnia.

– pomyśl o suplementach diety – dzięki nim możesz wesprzeć proces zmian, w Twoim ciele i organizmie. Wybierz sprawdzone produkty, dostępne w aptece.

– zamień pieczywo na pełnoziarniste – to jest jedna z małych-wielkich zmian, dzięki którym w Twoich śniadaniach pojawi się błonnik oraz szybciej poczujesz się syty.

– jedz śniadania – bardzo często bagatelizowany posiłek ze względu na tempo życia. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i dostarcza energii na cały dzień, nie zapominaj o tym.

– aktywność fizyczna – bez aktywności fizycznej nie ma mowy o zdrowym trybie życia, to dzięki niej możemy dotlenić nasze ciało i zregenerować umysł. Wybierz takie zajęcia, które będą sprawiały Ci przyjemność.

Dieta nie powinna wynikać z mody, tylko z chęci zmian skierowanych w stronę zdrowego trybu życia. Wszystkie działania należy skonsultować ze specjalistą i rozłożyć mądrze w czasie aby przyniosły długotrwałe efekty.