Zdrowe odchudzanie – dieta szczęścia na jesień

Czy można szybko pozbyć się nadwagi nie rezygnując z ulubionych przysmaków? Tak! Wystarczy, że zmienisz nawyki żywieniowe, pory jedzenia i zaczniesz inaczej myśleć o żywności. Czy jesień jest dobrym momentem na tego rodzaju zmiany? Jak najbardziej! To dobry czas na zadbanie o swoje zdrowie i piękny wygląd.

Jesienne oczyszczanie organizmu

Jesień to dobry moment na oczyszczanie organizmu. Aby oprócz nadmiaru kilogramów nie stracić przy okazji zdrowia należy zdroworozsądkowo podejść do oczyszczania. Najlepszym sposobem na pozbycie się złogów w jelitach i przywrócenia równowagi jest przeprowadzenie kilkudniowej kuracji oczyszczającej na bazie zup. Zupy to nieoceniona pomoc dla zdrowia. Pamiętajmy, że jesień oznacza znaczące ochłodzenie – dlatego spożywanie ciepłych zup jest w tym okresie niezwykle korzystne. Wystarczy ugotować gar zupy warzywnej, możecie wybrać swoją ulubioną zupę – choć najlepiej zadziałają te z kapustą i sezonowymi warzywami. Przez kilka dni jedz zrobione przez siebie potrawy – przejdziesz w łagodny sposób zupowy detoks, podczas którego oczyścisz organizm i przygotujesz się do żywieniowych zmian.

Zdrowa dieta szczęścia

Najłatwiej jest pozbyć się nadmiaru kilogramów jedząc to, co sprawia nam przyjemność i radość. Dzięki oczyszczeniu, możemy wsłuchać się w potrzeby swojego organizmu i zaprogramować je na nowo. Należy pominąć w swojej diecie produkty, które ewidentnie wpływają na naszą wagę i bardziej szkodzą, niż pomagają. Jedzenie powinno sprawiać nam radość, wpływać na poziom endorfin, dawać szczęście – ale nie powinno być pobieżnie traktowane. Jeśli zmienimy sposób myślenia o jedzeniu, zmienimy priorytety z zaspokojenia podstawowych potrzeb szybko i bez większego wysiłku na zaspokojenie potrzeb w sposób przyjemny i korzystny dla ciała i ducha, wtedy w naturalny sposób zaczniemy sięgać po zdrowe produkty, mniej kaloryczne, a bardziej odżywcze.

Najlepsza dieta na jesień

Zadbaj o swoje zdrowie jesienią. To idealny moment, by wyciszyć się, uspokoić, skupić się na swoim zdrowiu. Po oczyszczeniu, skomponuj swój jadłospis na nowo, pozbądź się ze swojej listy produktów słodkich napojów, przetworzonej żywności, słodyczy i fast foodów. Najlepszą dietą jest jedzenie dopasowane do Twoich potrzeb – skup się na produktach sezonowych, a także na częstotliwości posiłków – jedz często, ale mało. Nie daj się skusić szybkim przekąskom – jeśli masz ochotę coś schrupać, wybierz orzeszki lub suszone jabłka, chipsy odstaw na bok. Dzięki tym kilku nowym nawykom schudniesz w sposób przyjemny i naturalny!

Pamiętaj, że wszelkiego rodzaju niedobory witamin, minerałów mogą być przyczyną złego samopoczucia, bardzo niekorzystnego podczas wprowadzania nowej diety. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na zmianę nawyków żywieniowych, zaopatrz się w dobre zestawy witamin na jesień, które pomogą Ci wzmocnić Twój organizm i zadziałają kojąco w procesie zmian.