Kurier 24h  199,00 zł
Odbiór w punkcie  89,00 zł

Do darmowej dostawy zostało:

Twój koszyk Suma:  0,00 zł

Stoperan 2mg 8 kapsułek

Stoperan 2mg 8 kapsułek

Loperamidum

 7,50 zł
Dostępność: towar dostępny
Kurier 24h  199,00 zł
Odbiór w punkcie  89,00 zł

Do darmowej dostawy zostało:

op.
Działanie Stoperan objawowe leczenie biegunki:Stoperan bez recepty leczy szybko i skutecznie zarówno pierwsze, jak i nasilone objawy biegunki, przeciwdziałając negatywnym następstwom biegunki, w tym: osłabieniu organizmu i odwodnieniu.
Częstość wypróżnień ulega zmniejszeniu już po jednej dawce leku.

Stoperan lek przeciwbiegunkowy, o wysokim profilu bezpieczeństwa nie podrażnia śluzówki przewodu pokarmowego, jest łagodny dla żołądka, nie wpływa na florę jelitową.

Substancja czynna loperamid - lek przeciwbiegunkowy:
- hamuje nasilone ruchy jelit,
- zwiększa wchłanianie wody, poprawiając konsystencję stolca i zapobiegając odwodnieniu,
- minimalizuje częstość i liczbę wypróżnień,
- uspokaja perystaltykę jelit, ograniczając konieczność natychmiastowego wypróżnienia.


Opakowanie:8 kapsułek
Wskazania:Stoperan lek przeciwbiegunkowy stosuje się w leczeniu:
- ostrej i przewlekłej biegunce,
- biegunki infekcyjnej,
- grypy żołądkowej, której przyczyną są wirusy,
- biegunki stresowej,
- biegunki wywołanej zespołem jelita drażliwego (IBS),
- biegunki towarzyszącej cukrzycy.

Przeciwwskazania:Stoperan na biegunkę nie stosuje się:
- w uczuleniu na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
- w stanach, w których niepożądane jest spowolnianie perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, okrężnicy olbrzymiej i toksycznego rozszerzenia okrężnicy,
- w niedrożności jelit, ostrym wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, ostrym rzucie krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniastym zapaleniu jelit, związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania,
- w bakteryjnym zapaleniu jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter,
- w ostrej czerwonce z krwią w kale, przebiegającej z podwyższoną temperaturą ciała,
- u dzieci w wieku poniżej 6 lat.


Dawkowanie Stoperan w kapsułkach:Pierwsza dawka - 2 kapsułki.
Jeżeli biegunka ustąpi już po pierwszej dawce, przerwać stosowanie leku.

Kapsułki przyjmuje się w całości, jednak w razie problemów z połykaniem można wsypać zawartość do niewielkiej ilości wody i wypić.


Szczegóły dawkowania:

Biegunka ostra - dorośli i dzieci 12+:
- pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg),
- następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu.
Dawka max: 8 kapsułek (16 mg) na dobę.

Biegunka ostra - dzieci 6 - 8 lat:
1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu.
Dobowa dawka maksymalna: 3 kapsułki (6 mg).

Biegunka przewlekła - dorośli i dzieci 12+:
- początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 x na dobę,
- w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek (8-12 mg) na dobę.

Biegunka przewlekła - dzieci od 9. do 12. roku życia:
1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu.
Maksymalna dawka dobowa: 3 kapsułki (6 mg).

Biegunka przewlekła - dzieci od 6. do 8. roku życia:
1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu.
Maksymalna dobowa dawka: 2 kapsułki (4 mg).
Skład:Substancja czynna: loperamidu chlorowodorek 2 mg.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).
Ciąża:Stosowanie Stoperanu w ciąży konsultuje się z lekarzem.
Niepożądane:Jak każdy lek, Stoperan może powodować działania niepożądane. Wszystkie możliwe działania niepożądane zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania.


Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl