Kurier 24h  199,00 zł
Odbiór w punkcie  89,00 zł

Do darmowej dostawy zostało:

Twój koszyk Suma:  0,00 zł

Ibuprom 200mg 50 tabletek

Ibuprom 200mg 50 tabletek

Ibuprofenum

 20,91 zł
Dostępność: towar dostępny
Kurier 24h  199,00 zł
Odbiór w punkcie  89,00 zł

Do darmowej dostawy zostało:

op
Działanie Ibuprom 200mg::Ibuprom 200mg 50 tabletek bez recepty zawiera substancję czynną ibuprofen należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), skutecznie działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo (po około 30 minutach do 4-6 godzin od przyjęcia dawki).

Ibuprom z zawartością ibuprofenu 200 mg to specjalista w leczeniu bólu, który działa na ból w dwojaki sposób:
- „lokalnie” - w miejscu powstania bólu, blokując enzym kształtujący ból,
- „centralnie” - na poziomie centralnego układu nerwowego, minimalizując przewodnictwo i odczucie bólu.
Opakowanie:50 tabletek
Wskazania:Lek silniejszy od bólu – Ibuprom stosuje się:
- na dolegliwości bólowe o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym bólu: głowy, zębów, napięciowego, mięśniowego, stawowego i kostnego, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, towarzyszącego grypie i przeziębieniu, menstruacyjnego, migrenowego;
- przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie, np. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych.
Przeciwwskazania:Ibuprom 200mg nie stosuje się:
- w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik leku,
- jeśli po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpiły w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
- u osób z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
- u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
- równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorów COX-2,
- w III trymestrze ciąży,
- dzieci w wieku poniżej 6 lat,
- w przypadku skazy krwotocznej.
dawkowanie Ibuprom 200mg::Dzieci 6 - 9 lat (masa ciała 20 - 29 kg): leczenie doraźne 1 tabletka doustnie co 6 - 8 h, max 3 tabletki na dobę (600 mg w dawkach podzielonych);

Dzieci 10 - 12 lat (masa ciała 30 - 39 kg): leczenie doraźne 1 tabletka doustnie co 6 godzin, max 4 tabletki na dobę (800 mg w dawkach podzielonych);

Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: leczenie doraźne 1-2 tabletki doustnie co 4-6h po posiłku, max 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby.
Skład:Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum).

Pozostałe składniki:
rdzeń tabletki: celuloza proszek, skrobia kukurydziana i żelowana, guma Guar, talk, krospowidon (typ A), krzemionka koloidalna uwodniona, olej roślinny utwardzony;
skład otoczki: hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, talk, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), węglan wapnia, guma akacjowa, tytanu dwutlenek (E171), barwnik biały - Opalux White AS 7000, wosk Carnauba, tusz czarny - Opacode Black S-1-17823.


Ciąża:Stosowanie leku konsultuje się z lekarzem lub farmaceutą: w ciąży, w okresie karmienia piersią, gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, albo gdy kobieta planuje ciążę.
Niepożądane:Stosowanie Ibuprom 200mg może wiązać się z działaniami niepożądanymi, które nie u każdego wystąpią, np:
- krwotok z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji,
- uszkodzenie nerek z ryzykiem niewydolności nerek (nefropatia postanalgetyczna) przy jednoczesnym, długotrwałym stosowaniu różnych leków przeciwbólowych,
- zaburzenia czynności nerek u pacjentów odwodnionych (dzieci i młodzież),
- zawał serca lub udar, przy stosowaniu dużych dawek,
- objawy nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, uszkodzenia błony śluzowej),
- w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku: nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu, biegunka; szumy uszne, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego; senność, pobudzenie, dezorientacja, śpiączka; drgawki; kwasica metaboliczna, zwiększenie czasu protrombinowego (INR),
- wzdęcia, zaparcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy,
- smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna,
- zaburzenia czynności wątroby podczas długotrwałego stosowania,
- nieprawidłowości morfologii krwi,
- rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka,
- ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia – zaburzenia rytmu serca, hipotensja – nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli).

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl