Do darmowej dostawy zostało  199,00 zł wybierając formę UPS POLTRAF

Do darmowej dostawy zostało  49,00 zł wybierając formę Kurier DPD

Apap 500mg 50 tabletek
Apap 500mg 50 tabletek

Apap 500mg 50 tabletek

 20,83 zł

Rodzaj:

Lek
Dodaj:

Działanie Apap 500mg::

Apap 500mg 50 tabletek dostępny bez recepty zawiera substancję czynną paracetamol, czyli acetaminofen, pochodną fenacetyny o skutecznym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Jednorazowa dawka paracetamolu:
- obniża gorączkę aż na okres 6-8 godzin, hamując syntezę prostaglandyn w centralnym układzie nerwowym,
- działa przeciwbólowo przez 4-6 godzin, minimalizując wrażliwość receptorów bólowych.
Dawka:1 tabletka zawiera 500mg paracetamolu
Opakowanie:50 tabletek powlekanych
Wskazania:Apap z paracetamolem efektywnie działa na:
- bóle różnego pochodzenia: głowy, napięciowe bóle głowy, menstruacyjne, zębów, mięśni, kostno-stawowe, gardła, nerwobóle,
- gorączkę, np. w przeziębieniu i grypie,
- bóle w przebiegu choroby nowotworowej (jako jeden z podstawowych leków z zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia).

Przeciwwskazania:Apap na ból nie stosuje się:
- w przypadku uczulenia na paracetamol bądź którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek,
- u osób z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
- u dzieci w wieku poniżej 12 r.ż.,
- równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, inhibitorami MAO a także w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania oraz leków z zydowudyną,
- u osób regularnie spożywających alkohol.

Jak stosować APAP?:

Dawkowanie Apap 500mg:

- dorośli: 1-2 tabletki (500-1000 mg paracetmolu), w razie konieczności 3-4 x na dobę (max 8 tabletek w ciągu doby, czyli 4 g paracetamolu na dobę), w odstępach 4 h;

- młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka, czyli 500 mg paracetamolu, w razie konieczności 3-4 razy na dobę, w odstępach 4 h.

Apap 500 mg przeznaczony do doraźnego leczenia bólu i gorączki, zatem jego stosowanie można przerwać w dowolnym momencie.

Apap 500 mg stosowany na czczo przyspiesza swoje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.


Skład:Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum) 500 mg.

Pozostałe składniki: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.
Ciąża:W ciąży lub w okresie karmienia piersią przed przyjęciem leku należy poradzić się lekarza.
Niepożądane:Apap czyli paracetamol może wywołać skutki uboczne, które nie u każdego wystąpią, np:
- obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, trudności w oddychaniu),
- wstrząs anafilaktyczny (zawroty głowy, zaburzenia świadomości, przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia krwi),
- ciężkie reakcje skórne,
- reakcje nadwrażliwości, pokrzywka, rumień, wysypka,
- nudności, wymioty, zaburzenia trawienia,
- trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi),
- agranulocytoza (zmniejszenie liczby granulocytów,
- skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
- ostre uszkodzenie wątroby w wyniku przedawkowania,
- plamica barwnikowa.
Produkt: Apap 500mg 50 tabletek

Opinie klientów

Aktualnie nie ma opinii do tego produktu...

Dodaj opinię


- Użytkownicy, którzy kupili Apap 500mg 50 tabletek, kupili również:

Acard 75mg 60 tabletek (data ważności: 2024-05-31)
Dodaj szt.
Rutinoscorbin 90 tabletek
Dodaj szt.
Multilac 10 kapsułek (data ważności: 2022-06-30)
Dodaj szt.
Ibuprom Zatoki Tabs 12 tabletek
Dodaj szt.

Zapisz się do newsletter

...Darmowa dostawa już od 49zł .